تشک طبی فنری چیست؟

 تشک‌های طبی فنری این مدل که به تازگی وارد بازار شده و به سرعت جای خود را در میان خریداران باز کرده است  با طراحی خاص خود، حمایت کاملی از ستون فقرات به ارمغان می‌آورد که منجر به سلامت هر چه بیشتر بدن در هنگام خواب می گردد. همچنین این تشک‌ها نسبت به مدل‌های بالایی دارای عمر بالاتری هستند. اما انتخاب صحیح این نوع از تشک‌ها نیاز به داشتن آگاهی از ویژگی هایی است که یک تشک طبی استاندارد دارد.

1.انتخاب محصول

محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید

2.با تانیل چوب تماس بگیرید

شماره تماس: 55280051 - 021 8779572 - 0937

3.محصول رادرب منزل تحویل بگیرید

حالا دیگر فقط منتظر دریافت محصول خود باشید

انواع تشک طبی فنری جزو نسل جدید تشک محسوب می شوند. در ساخت این نوع تشکها حالت ارگونومی بدن در نظر گرفته شده و متناسب با وضعیت ستون فقرات، مهره های گردن و سر افراد طراحی و تولید می شوند. این نوع تشکها با توجه به نوع بافت و ساختار آن محافظت کاملی از ستون فقرات، کمر، گردن و سر افراد به عمل آورده و راحتی فوق العاده دارند. تشک طبی فنری به هیچ عنوان سفت نبوده بلکه دارای یک نرمی توصیه شده ای برای سلامتی افراد است. انواع تشک طبی فنری دارای یک لایه فوم یا پد بوده که دارای تراکم و چگالی متفاوتی در نقاط مختلف تشک است. بدین ترتیب متناسب با هر نقطه از بدن از نرمی و سفتی خاصی برخوردار است. طراحی فنرهای بکار رفته در تشک از نوع فنر منفصل بوده و هر فنر مستقل از دیگری عمل می کند. بدین ترتیب در تشک های دو نفره تکان و لرزشهای ناشی از حرکت حین خواب که موجب بی خوابی نفر دوم می شود وجود نخواهد داشت. ویژگی مهم دیگر تشک طبی فنری استفاده از مواد و الیاف طبیعی، فاقد حساسیت و سازگار با پوست و تنفس است. معمولا در ساخت این نوع تشکها پلی استر فشرده بکار می رود بیشترین سازگاری را با حالت بدن افراد از خود نشان می دهد.

تشک طبی فنری مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

در ادامه ویژگی های تشک طبی فنری میتوان گفت

این تشک ها خیلی سفت نیستند

این تشک‌ها باید دوخت محکمی داشته باشند تا در طول زمان دچار شکافتگی نشوند. همچنین سطح این تشک‌ها نه تنها نباید بیش از حد سفت باشند، بلکه داشتن مقداری نرمی و انعطاف برای آنها ضرویست. تشک‌های بیش از حد سفت باعث آسیب به ستون فقرات و انحراف در آن می‌شوند. البته به این مورد هم دقت کنید که تشک‌های بیش از حد نرم هم باعث کمر درد شما می‌شوند. این موارد را می‌توانید با تست تشک به وسیله دراز کشیدن روی آن در مدت حداقل 15 دقیقه متوجه شوید.

مموری فوم

از دیگر امکاناتی که برای این نوع از تشک‌ها ضروریست مموری فوم می‌باشد. مموری فوم ها به حمایت حداکثری تشک از ستون فقرات کمک می‌کنند. مموری فوم‌ها از یک لایه فوم با چگالی متفاوت تشکیل شده‌اند. این فوم وقتی در معرض وزن و دما قرار بگیرد فرم بدن را به خود گرفته و آسایش بیشتری را برای فرد ارائه می‌کند. همچنین باعث کمتر شدن ارتعاش در تشک های دو نفره می‌شود. یکی از مهم‌ترین عوامل برهم خوردن خواب در طول شب همین تکان‌های ناشی از حرکت افراد در تخت دو نفره می‌باشد که به کمک مموری فوم برطرف می‌شود.

نوع فنر

به فنرها دقت کنید. نباید ملاک خود را تعداد فنرها قرار دهید. در تشک‌هایی که فنرهای منفصل دارند، هر فنر به صورت مجزا از ستون فقرات شما حمایت کرده که مناسب‌تر است. دیگر مزیت تشک‌های طبی فنری با فنر مستقل آرامش بیشتر در خواب است. زیرا با جابجا شدن دیگری روی تشک، شما کمتر متوجه آن می‌شوید، مخصوصا وقتی خوابتان سبک باشد. همچنین باید به فنرهای تشک به صورت ویژه دقت کنید. فنرها باید از جنس آلیاژ آلومینیوم یا آهن باشند که هم عمر بالایی داشته باشند و هم در مواجه با وزن‌های بالا دچار گودی و تغییر شکل دایمی نشوند.

جنس الیاف

جنس الیاف باید بگونه‌ای باشد که برای افراد حساسیت ایجاد نکند. در این جاست که تشک‌های تقلبی می‌توانند خطرهای جبران ناپذیری برای افراد ایجاد کنند. مشکلاتی از قبیل حساسیت‌های پوستی و تنفسی. پس اگر پیش زمینه این بیماری‌ها را دارید، توصیه می‌کنیم قبل از خرید این تشک‌ها با پزشک خود مشورت کنید. یکی از بهترین موادی که به عنوان الیاف در این نوع تشک‌ها به کار می‌رود پلی استر فشرده می‌باشد.

گارانتی

به جرات می توان گفت که داشتن گارانتی معتبر، تضمین کننده کیفیت مواردی است که در بالا مورد اشاره قرار گرفت. معمولا اکثر تشک‌های اصلی و معتبر دارای گارانتی تعویض و تعمیر هستند به گارانتی بعضی از آن ها به چندین سال هم می‌رسد. اگر از شرکت‌های معتبر تولیدکننده تشک، خرید کنید تشک شما دارای گارانتی تعمیرات و تعویض خواهد بود. تشک ایده‌آل دارای اطلاعات فنی درست و دقیق و گارانتی و خدمات پس از فروش واقعی و معتبر است. لذا قبل از خرید تشک، با مراجعه به سایت فروشگاه اینترنتی تانیل، از اطلاعات ارایه شده درباره هر مدل آگاه شده و به تعاریف بی‌استدلال دلالان و فروشندگان نا آگاه اعتنا نکنید. زیرا هدف هر فروشنده‌ای نخست ارائه کالایی است که تحت اختیار فروش وی است و متاسفانه صلاح مصرف‌کننده در اولویت آخر قرار می‌گیرد.

هر تشک شامل چند بخش اصلی است:(رویه، فنر و فوم یا ابر) که از اتصال آنها به هم در مجموع یک تشک تولید می شود. نوع مواد و نحوه ترکیب و اتصال آنها با یکدیگر، کیفیت محصول نهایی را مشخص می کند. مثلا در تهیه تشک های عادی نحوه این اتصالات معمولی است. و از ادوات ساده ای هم برای این کار استفاده می شود. و چه بسا که در کارگاه های کوچک و ساده هم تهیه می گردند.اما در ساخت تشک های مدرن و طبی از مواد اولیه گرانتر و فن آوری بالاتری استفاده می شود.پارچه اصلی و رویه این گونه تشک ها معمولا از جنس ژاکارد نقش برجسته است. که دارای خاصیت تنفس سلولی، ضد تعریق و آنتی آلرژیک بوده و حتی در برخی انواع از الیاف ضدحریق استفاده شده است.فنرهای مصرفی در آنها نیز از آلیاژهایی با عیار مشخص است. که در شرایط ویژه تهیه می شوند. و دسته بندی و اتصال آنها نیز بر اساس اصول علمی و حساب شده صورت می گیرد. تا میزان تحمل وزن و مقاومت آنها دقیق و بالا باشد.

تشک طبی بهتره یا فنری

فوم مصرفی در تشک طبی از دانسیته سنجیده ای برخوردار است. تا بتواند در مقابل تغییرات فیزیکی و فشار وزن واکنش های مناسبی از خود بروز دهد. تهیه فوم با آسیاب کردن و ترکیب مجدد اسفنج وارداتی طی مراحل مختلف انجام می شودتهیه محصولی با این مشخصات نیازمند برنامه ریزی دقیق، کادر مجرب و کار فیزیکی فشرده است. که توانسته همراه با فن آوری روز دنیا محصولی با ویژگیهای برتر و منحصر به فرد ارائه نماید. بکارگیری چنین تکنولوی پیشرفته ای هم مستلزم وجود افراد متخصص با اطلاعات فنی لازم و بالا است. بدیهی است جمع آوری چنین مجموعه ای هزینه بر است. و نمی توان از چنین محصولاتی انتظار قیمت های پایین داشت.فوم مصرفی در تشک های طبی از دانسیته سنجیده ای برخوردار است. تا بتواند در مقابل تغییرات فیزیکی و فشار وزن واکنش های مناسبی از خود بروز دهد. تهیه فوم با آسیاب کردن و ترکیب مجدد اسفنج وارداتی طی مراحل مختلف انجام می شودتهیه محصولی با این مشخصات نیازمند برنامه ریزی دقیق، کادر مجرب و کار فیزیکی فشرده است. که توانسته همراه با فن آوری روز دنیا محصولی با ویژگیهای برتر و منحصر به فرد ارائه نماید. بکارگیری چنین تکنولوی پیشرفته ای هم مستلزم وجود افراد متخصص با اطلاعات فنی لازم و بالا است. بدیهی است جمع آوری چنین مجموعه ای هزینه بر است. و نمی توان از چنین محصولاتی انتظار قیمت های پایین داشت.

نیاز به راهنمایی دارید ؟

ما با شما تماس میگیریم...

تشک فنر متصل بهتره یا تشک فنر منفصل

تشک های طبی فنری خود به دو دسته کلی فنر متصل و فنر منفصل تقسیم می شوند.

تشک فنر متصل ( بانل) :

تشک های فنر متصل خود به دو دسته تشک های طبی و طبی فنری تقسیم می گردند که بعضی از مدل های تشک فنر متصل لایه های مموری فوم دارند,فنر هایی که به هم اتصال دارند محکم اند.

معایب تشک فنر متصل  : این تشک ها به دلیل داشتن فنرهای متصل به یکدیگر لرزش های ناشی از تکان خوردن یا جا به جا شدن شریک خواب شما را به سمت شما منتقل می کنند که خوب این احساس برای هر دو فرد نا خوشایند است مخصوصا اگر که خواب سبکی داشته باشید البته گاهی ما بین فنر ها را با فوم پر می کنند که به مقدار قابل توجهی باعث کاهش لرزش های سطح تشک می گردد.

09378779572

021-5528051

برای خرید غیر حضوری کافیست با ما تماس بگیرید

تشک فنر منفصل

 (pocket spring) :

تشک های فنر منفصل تشک های طبی فنری هستند که بعضی از آن ها دارای مموری فوم هستند,تشک های فنر پاکتی تکنولوژی جدیدی هستند که کار تقسیم وزن را در سطح تشک انجام می دهند و از لرزش زیاد در نواحی مختلف تشک جلوگیری می کنند.

فنر هایی که در داخل پاکت تشک هستند به هم اتصال ندارند به همین دلیل چون به صورت جداگانه تعبیه شده اند لرزش ها را منتقل نمی کنند که مزیت بسیار عالی محسوب می شود و باعت تفاوت زیادی میان تشک های طبی با طبی فنری می شود در ضمن این نحوه عملکرد باعث می شود که به خواب کسی لطمه وارد نشود سر و صدای زیادی ندارند برای زوج های جوان و به طور کلی افرادی که شریک خواب دارند انتخاب بسیار ایده آلی به نظر می رسد، البته کمی بدنه شلی دارند که عیب چندان بزرگی به نطر نمی رسد چرا که اکثر افراد برای خواب تشک کمی نرم تر می پسندند.

معرفی محصول پیشنهادی تشک طبی فنری:

یک تشک رده بالا از تشک رویا است که اسکلت فنر منفصل یا فنر پاکتی دارد. این تشک خوب و خوش قیمت از نظر میزان سفتی، در رده میانه قرار دارد و تا وزن‌های 100 کیلوگرم در دراز مدت عملکرد خوبی دارد. در زیر پارچه گردبافت سفید رنگ که با الیاف ضد حساسیت نقش دوزی شده است لایه‌های اسفنج قرار دارد که بروی اسکلت فنری منفصل آن قرار گرفته‌اند. دیواره این تشک با اسفنح‌های با تراکم بالا تقویت شده‌اند که از افت لبه‌های تشک در دراز مدت جلوگیری می‌کنند. 6 سال تضمین کیفیت نشانه عملکرد خوب این تشک است که در تست‌های فنی نمره بالایی دارد. از مهرماه سال 96 شرکت رویا بروی تشک های خود محافظ تشک نیز قرار داده که داخل بسته بندی پلاستیکی آن است. 

ارتفاع این تشک نیز در اندازه گیری ما حدود 24 تا 25 سانتیمتر بود که باتوجه تخت های موجود تقریبا همه سرویس خواب‌ها با آن متناسب هستند.یک مسئله فنی که در حوزه تشک های فنر منفصل مطرح می شود این است که داشتن لایه های اسفنج زیاد مانع از کار کرد جداگانه فنرهای منفصل می شود. زیرا لایه های روی هم پیوسته اسفنج مانند صفحه عمل کرده و نمی گذارد فنرها به تنهایی عمل کنند. در اینصورت می توان گفت که تشک رویا اولترا 4 شاید از اولترا 3 هم برتر باشد!!!اما در نهایت این مصرف کننده است که تعیین می کند چه میزان سفتی و یا نرمی از تشک خود می خواهد.

تشک رویا سه دسته بندی اصلی برای تشک های خود در نظر گرفته است که هر کدام با توجه به نیاز و بودجه خرید می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

Landscape mode-amico

سوالات متداول

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.